Led Zeppelin Revival je pražská skupina, založená v roce 2001. Původně se jednalo o revival pod názvem The Steam hrající skladby skupin Cream, Free, J.Hendrixe a Led Zeppelin, postupem času se však ukázalo, že z hlediska návštěvnosti koncertů je vhodné aplikovat levný reklamní trik, a to přejmenovat se na Led Zeppelin Revival. Tato strategie byla úspěšná, na koncerty poté začali chodit i cizí lidi. Nyní skupina koncertuje zejména v pražském klubu Vagon, též v klubech mimo Prahu a na festivalech.


Hudebně skupina vychází výhradně z hudby 70. let. Hra na originální Bonhamovské bicí Ludwig ze sedmdesátých let je rytmicky rozmanitá a úderná ve stylu kombinace Johna Bonhama a Keitha Moona. Zpěv je laděn do Plantovské barvy, nicméně na frázování je znatelný vliv Paula Rodgerse a dalších podobných umělců, prostě zpívá, jak když kastruje kocoura. Ve volném čase se věnuje zaměstnání veterináře. Baskytarista, jenž jaksi udává směr a tempo skupiny, tedy nejen při cestách za koncerty, na originál Fender Precision Bass obratně vyluzuje tóny, které jako kdyby vypadly z nahrávek 70.let. Kytarista se řídí heslem poslouchat všechny a krást těm nejlepším. Toto heslo ukradl Peteru Framptonovi.


Vzhledem k přijetí koncertů skupiny publikem se může na první pohled zdát, že se jedná o velice působivou atrakci, která vyvolává dojem opravdového koncertu Led Zeppelin. Pravdou však pouze je, že se jedná o atrakci, kde hudebníci mají potěšení z provozované hudby hned na druhém místě. O první místo zájmu se pochopitelně dělí vybrané vstupné a návštěvnice koncertů. Nicméně příznivci nejlepší hudby, tedy hudby 70.let, a příznivci Led Zeppelin se na koncertech jistě budou bavit.


Ivan Malota - vocal
Jindřich Musil - guitar
Dušan Kovář - bass
Tomáš Kejř - drums
Galerie - fotky kapely
All Photos © Ján Teluch: gallery.johny.sk